Twitch’te Abonelere Özel Yayın Nasıl Yapılır?

Karcael tarafından tarihinde yayınlandı

Twitch Abonelere Özel Yayın Açmak

Bu makalemde ise Twitch’te abonelere özel yayın yapmak için nasıl ayarlar yapmanız gerektiğini anlatacağım. Daha önce de sizlere Twitch için OBS ayarları yapmak ile ilgili dünyanın en ayrıntılı makalesini hazırlamıştım. İsterseniz, ona da göz atabilirsiniz.

Twitch’te bir İştirak veya Partner olduktan sonra çok çeşitli avantajların kilidini açacaksınız. Özel ifadelerden, alt rozetlere ve reklamsız görüntülemeye kadar, topluluğunuza bu abone düğmesine basmaya teşvik etmek için verebileceğiniz bir sürü ekstra güzellik var.

Bu avantajların yanında abonelere özel yayın yapmak da, size destek olan izleyicilerinize daha kişisel bir düzeyde teşekkür etmenin ilgi çekici avantajlardan biridir.

Abonelere Özel Yayın Yapmanın Kilidini Açın

Twitch’te yalnızca abonelerinize özel yayın yapmak için bir bağlı İştirak veya Partner olmanız gerekir. Partner olmak, yeni bir Twitch yayıncısı için zor olabilir. Çünkü gerekli şartları, henüz yayın yapmaya yeni başlayan bir yayıncı için oldukça yüksek.

Bunun yerine abone butonunu aktif etmek ve abonelerinize özel yayın yapabilmek için ilk hedefiniz Twitch İştirak Programı’na katılmak olmalıdır. Bu programa katılmak için gereksinimleri şu şekilde listeleyebiliriz;

 1. 50 takipçiye ulaşın.
 2. 1 ayda 8 saat boyunca yayın yapın.
 3. 1 ayda 7 farklı günde yayın yapın.
 4. 1 ay sonunda ortalama 3 izleyiciye sahip olun.

Lütfen tüm gereksinimlerinin 30 gün, yani 1 ay içinde tamamlanması gerektiğini unutmayın.

Bir İştirak veya Partner olduktan sonra bile Twitch, yalnızca abonelere yayın yapmak için yerine getirmeniz gereken başka birkaç gereksinimi daha uygulamaya koyuyor. 

Twitch’te sadece abonelere yayın yapmak için karşılamanız gereken ek gereksinimler;

 • İştirak veya Partner olarak en az 90 farklı gün yayın yapmış olmalısınız.
 • Son 90 yayın gününüzde Twitch Topluluk Kurallarını ihlal etmemiş olmalısınız. Bu durum, kanalınız askıya alınırsa, tekrar uygun olmak için başka bir ihlal olmadan 90 farklı günde yayın yapmanız gerekeceği anlamına gelir.

  Abonelerinize Özel Yayın Yaparken Uyulması Gereken Kurallar

  Unutmayın, abonelere özel de olsa işin sonunda Twitch üzerinden bir yayın yaptığınız için Twitch’in topluluk kuralları hala geçerli! Yalnızca abonelere özel bir yayın yapmak, Twitch’in Hizmet Koşullarını ihlal etmeye olanak sağlamaz! Lütfen bunları dikkatlice inceleyin ve platformda ne tür içeriğin yayınlanmasının kabul edilebilir olduğunu anlayın.

  Geldik Sonuna: Twitch’te Abonelere Özel Yayın Nasıl Yapılır?

  Yukarıda anlattığım yönergeleri karşılıyorsanız, yayın yapabileceğiniz izleyiciyi değiştirmek için bir seçenek görünecektir. Bunu görmek için Yayıncı Kontrol Paneli‘ni ziyaret edin ve şu adımları izleyin;

  1. Yayıncı Kontrol Paneli’ne gidin.
  2. Akış Bilgileri sekmenizin Hedef Kitle bölümünün altındaki “Aboneler seçeneğini seçin.
  3. Moderatörler ve VIP’ler, varsayılan olarak Abone yayınlarını görüntüleyebilir. Erişimlerini kaldırmak isterseniz, Kitle bölümünde ilgili onay kutularının işaretini kaldırın.
  4. Kullandığını yayın programından standart şekilde yayını başlatın.
  Yayıncı Kontrol Paneli, Yayın Bilgisi Düzenleme ekranı. – Abonelere özel yayın yapmak.

  Tamamen abonelerinize özel bir Twitch yayını yapmak bu kadar basit. Fakat unutmayın; Eğer bu ayarı düzeltmez ve tekrar “Herkes” seçeneğini seçmezseniz, yayınınız her seferinde sadece aboneleriniz tarafından görüntülenebilir.

  Size, değerli aboneleriniz ile keyifli yayınlar dilerim.


  0 yorum

  Bir yanıt yazın

  Avatar placeholder

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir