Hakkımda

Merhaba, ben Kağan ARCAEL. Şuanda kişisel internet sitemdesiniz. Ben 16 Temmuz 2000‘de İzmir‘de doğmuş, henüz 21 yaşında fakat kısa hayat geçmişinin çoğunu YouTube, Twitch, grafik tasarım, internet sitesivideo kurgu, video montaj, görsel video efekti, müzik ve ses konularıyla geçirmiş bir gencim.

İlk okul ve orta okulu Metin Aşıkoğlu‘nda okudum. Lise dönemimi ise İzmir’in Çiğli ilçesinde bulunan Rotary M.T.A.L.‘de tamamladım.

YouTube Geçmişim

2009‘da ilk YouTube kanalımı açtım. Henüz çok az kişi YouTube üzerinde video yayınlıyordu. Çoğu kişi YouTube’u bilmiyordu bile. Ben, YouTube’da sadece 5 veya 10 Türk içerik üreticisinin olduğu zamanlarda başladım fakat genellikle yaşımdan dolayı önüme sürekli çıkan engelleri aşamadım.

Şuanda bazen kendi kişisel YouTube kanalıma videolar hazırlıyorum. Ayrıca birkaç YouTube kanalına da yardımcı oluyorum. Bulundukları konumu ve durumlarını daha da geliştirmek için elimden geldiğince destek oluyor ve bu yönde hizmet veriyorum.

Aslında şuanda YouTube üzerinde gördüğünüz birkaç ünlü içerik üreticisi ile aynı anda başladım. Hatta bazılarından önce başladım. Bazılarına da bu işin nasıl yapılacağını öğrettim. Neyse, bu ayrı ve hiç anlatılmayacak bir konu.

Grafik Tasarım Geçmişim

Grafik tasarım işine başlamam da aslında YouTube sayesinde oldu. Bir YouTube kanalı kurmak isterseniz, kaliteli bir iş ortaya koymak için karşınıza bazı sıkıntılar çıkacaktır; Bunlar kanalınız için logo ve “Banner” olarak geçen kapak görseli ve video küçük görseli olarak geçen “Thumbnail” görselleri.

Bu eksiklikleri kendi kendime gidermeye çalışırken fark ettim ki ben grafik tasarım, görsel hazırlama ve logo üzerine çalışmalar yaparken gerçekten zevk alıyorum. Gittikçe sevmeye başladığım bu durumu işim haline getirmek istedim. Bir süre sonra ise ücret karşılığı görsel hazırlamaya ve siparişler almaya başladım.

2009 senesinden bu yana YouTube konusunda yaşadığım ve başkalarının da yaşayabileceği çeşitli sorunların üstesinden nasıl gelebileceğimi en ince ayrıntılarına kadar öğrendim.

YouTube maceram boyunca artık geçen yıl ve yaptığım işlerin sayısı dolayısı ile sayamasam da 650’den fazla video hazırladım.

Twitch Geçmişim

YouTube dışında, Twitch platformu üzerinden yayınlar yapıyorum. Canlı yayın platformu olan Twitch ile iştirak anlaşmam bulunmakta. İlk Twitch yayınımı da 2012 yılında gerçekleştirmiştim. Bu platformda da Türkçe yayın yapan sayılı kişilerden biriydim.

TeknoBaze ve Ben

YouTube ve Twitch dışında birçok projem oldu. Bunlardan biri ise TeknoBaze. Dünya gündeminde yer alan teknoloji haberlerini herkesin kolayca anlayabileceği bir şekilde okurlarına sunan TeknoBaze‘in de kurucusu ve sahibiyim.

TeknoBaze sitesini bir adım üst seviyeye taşımak için web hosting hakkında da bilgi edindim. Şuanda web hosting kiralama hizmeti de verebiliyorum.