Kağan ARCAEL

"KARCAEL"

Hakkımda

Merhaba, ben Kağan ARCAEL. Şuanda kişisel internet sitemdesiniz. 16 Temmuz 2000‘de İzmir‘de doğdum. Henüz 24 yaşında fakat kısa hayat geçmişinin çoğunu YouTube, Twitch, grafik tasarım, internet sitesi, video kurgu, video montaj, görsel video efekti, müzik ve ses konularıyla geçirmiş bir gencim.

İlk okul ve orta okulu Metin Aşıkoğlu‘nda okudum. Lise dönemimi ise İzmir’in Çiğli ilçesinde bulunan Rotary M.T.A.L.‘de tamamladım.

YouTube Geçmişim

2009‘da ilk YouTube kanalımı açtım. Henüz çok az kişi YouTube üzerinde video yayınlıyordu. Çoğu kişi YouTube’u bilmiyordu bile. Ben, YouTube’da sadece 5 veya 10 Türk içerik üreticisinin olduğu zamanlarda başladım fakat genellikle yaşımdan dolayı önüme sürekli çıkan engelleri aşamadım.

Şuanda bazen kendi kişisel YouTube kanalıma videolar hazırlıyorum. Ayrıca birkaç YouTube kanalına da yardımcı oluyorum. Bulundukları konumu ve durumlarını daha da geliştirmek için elimden geldiğince destek oluyor ve bu yönde hizmet veriyorum.

Aslında şuanda YouTube üzerinde gördüğünüz birkaç ünlü içerik üreticisi ile aynı anda başladım. Hatta bazılarından önce başladım. Bazılarına da bu işin nasıl yapılacağını öğrettim. Neyse, bu ayrı ve hiç anlatılmayacak bir konu.

Grafik Tasarım Geçmişim

Grafik tasarım işine başlamam da aslında YouTube sayesinde oldu. Bir YouTube kanalı kurmak isterseniz, kaliteli bir iş ortaya koymak için karşınıza bazı sıkıntılar çıkacaktır; Bunlar kanalınız için logo ve “Banner” olarak geçen kapak görseli ve video küçük görseli olarak geçen “Thumbnail” görselleri.

Bu eksiklikleri kendi kendime gidermeye çalışırken fark ettim ki ben grafik tasarım, görsel hazırlama ve logo üzerine çalışmalar yaparken gerçekten zevk alıyorum. Gittikçe sevmeye başladığım bu durumu işim haline getirmek istedim. Bir süre sonra ise ücret karşılığı görsel hazırlamaya ve siparişler almaya başladım.

2009 senesinden bu yana YouTube konusunda yaşadığım ve başkalarının da yaşayabileceği çeşitli sorunların üstesinden nasıl gelebileceğimi en ince ayrıntılarına kadar öğrendim.

YouTube maceram boyunca artık geçen yıl ve yaptığım işlerin sayısı dolayısı ile sayamasam da 650’den fazla video hazırladım.

Twitch Geçmişim

YouTube dışında, Twitch platformu üzerinden yayınlar yapıyorum. Canlı yayın platformu olan Twitch ile iştirak anlaşmam bulunmakta. İlk Twitch yayınımı da 2012 yılında aslında eski adı JustinTV olan platformda gerçekleştirmiştim. Bu platformda da Türkçe yayın yapan sayılı kişilerden biriydim. 2014 yılında JustinTV satın alındı ve TwitchTV olarak isim değiştirdi.

TeknoBaze ve Ben

Dünya gündeminde yer alan teknoloji haberlerini herkesin kolayca anlayabileceği bir şekilde okurlarına sunan TeknoBaze‘nin de kurucusu ve sahibiyim.

TeknoBaze sitesini bir adım üst seviyeye taşımak için web hosting hakkında da bilgi edindim ve TeknoBaze'yi kiralık bir sunucudan, kendi sahibimiz olan sunucuya aktardım.

Projelerim

Proje 1: YouTube Kanalı

Kendi kişisel YouTube kanalıma çeşitli konularda içerikler üretiyordum. Eğlence videoları, oyun videoları, eğitim videoları, teknoloji incelemeleri ve daha fazlası.

Durum: Sonlandı

Başlangıç Tarihi: 14 Şubat 2009

Proje 2: Twitch (JustinTV) Kanalı

Kendi kişisel Twitch kanalımda canlı yayınlar yapıyordum.

Durum: Sonlandı

Başlangıç Tarihi:19 Ocak 2012

Proje 3: TeknoBaze

TeknoBaze, teknoloji haberlerini herkesin anlayabileceği şekilde sunan bir web sitesidir. Kurucusu ve sahibi olarak, siteyi yönetiyorum ve içerik üretiyorum.

Durum: Ara Verdim

Başlangıç Tarihi: 9 Ekim 2015

Proje 4: WEBCEN Bilişim

Kurucusu, sahibi ve yöneticisi olduğum WEBCEN Bilişim, web hosting, grafik tasarım, web tasarım ve sosyal medya yönetimi hizmeti gibi konularda hizmet veren, bir grup genç tarafından hayata geçirilen, İzmir merkezli bir kuruluştur.

Durum: Devam Ediyor

Başlangıç Tarihi: 22 Ağustos 2017

İletişim

Telefon: +90 (538) 527 8356

E-Posta: iletisim@karcael.com